۱-انواع حفاظ

انواع حفاظ

در این نوشته سعی شده انواع حفاظ بطور کامل معرفی شود و در مطالب دیگر این نوشته هم نحوه قیمت گذاری و مسائلی مانند کیفیت ، چگونگی خرید و انتخاب حفاظ مناسب گفته شده تا  خریداران نرده در موقع خرید بدانند چگونه یک حفاظ با کیفیت و قیمتی مناسب خریداری کنند.
مطالبی که در ادامه خواهیم گفت:
 • انواع حفاظ روی دیوار

 • موارد مربوط به کیفیت انواع نرده محافظ روی دیوار

 • اندازه های تولیدی نرده ها از نظر طول و عرض و ارتفاع

 • چه حفاظی برای ساختمان شما مفید تر خواهد بود

 • چطور مطمئن شویم که نرده های ارسالی همان کیفیتی را که فروشنده اظهار داشته دارند

 • نرده کلاسیک بهتر است یا نرده های جدید

 • چگونگی نصب حفاظ بر روی دیوار

 • چگونه امنیت ساختمان خود را تآمین کنیم

 • و بسیاری از مطالب کاربردی حفاظ

انواع نرده آهنی روی دیوار : نرده ها که برای محافظت از ساختمان ساخته میشوند بطور کلی به دو دسته تقسیم بندی میشوند.
 1. نرده کلاسیک یا سنتی
 2. نسل جدید حفاظ روی دیوار
نرده کلاسیک که از قدیم الایام ساخته و برای حفاظت روی دیوار نصب میشوند با پروفیل های آهنی ۲۰*۲۰ و ۲۰*۴۰ و یا با میلگرد و یا با پروفیل های چهارگوش تو پر که در بازار به  چهار پهلو معروف هستند ساخته میشوند و به انتهای بالایی آنها سرنیزه های مختلف ورق آهنی یا چدنی یا آلمینیومی نصب میشود که بیشتر جنبه دکوراتیو دارد.
نرده های کلاسیک از نظر شکل تقریبا یک شکل میباشند و صرف نظر از متریال ساخت که در بالا ذکر شد به چند شکل تولید میشوند:
 •  ساده
 •  آبشاری یک طرفه
 •  آبشاری دو طرفه
 • زاویه دار یک طرفه
 • زاویه دار دو طرفه

 

نسل جدید حفاظ روی دیوار : این نوع حفاظ ها مزایایی نسبت به نوع کلاسیک و قدیمی دارند به شکلهای متنوعی تولید میشوند که در ذیل به آنها اشاره میکنیم و در ادامه به شرح کانل هر یک از آنها خواهیم پرداخت.
 انواع نسل جدید حفاظ روی دیوار عبارتند از :
 • حفاظ شاخ گوزنی
 • بوته ای
 • نیزار
 • لیلیوم
 • لاله ای
 • نخل مرداب
  پس از توضیح مختصری در مورد نرده و چرایی تولید نرده های محافظ جدید به شرح کامل هر کدام از آنها و مزایا و معایبشان و موراد بسیار کاربردی و مهمی خواهیم پرداخت.
با توجه به اینکه مدل های کلاسیک نرده  تنوع و زیبایی خاصی ندارند لذا واحد طراحی و تولید نرده با نظر به قدیمی و ساده بودن مدل حفاظ های سنتی که منظره زندان را در نظر تداعی میکند و همچنین از همه مهمتر عدم تامین امنیت کامل از سوی این مدل ها  , نسل جدید نرده روی دیوار تولید و ساخته شد . این نرده ها جهت تامین نظر آرشیتکت ها , معماران و سازنده گان , شروع به تولید گردیدند.
از چندین سال قبل شروع به نیاز سنجی در بازار نمودیم. با توجه به دو مقوله و موضع مهم زیبایی و امنیت با جمع بندی نظرات فعالان در عرصه صنعت ساختمان , با اصلاح مدلهای نرده موجود با توجه به نیاز بازار طراحی و تولید نسل جدید حفاظ دیوار انجام شد , مدل های اولیه آن بانام  شاخ گوزنی و  بوته‌ای معروف شدند.
Bush Plant shield  معادل لاتین سپرحفاظت بوته ای میباشد.
نسل جدید نرده روی دیوار  از دو مزیت زیبایی دکوراسیون بعلاوه امنیت و ایمنی ساختمان، ویلا، باغ و مجتمع‌ها برخورداراست.این نوع نرده روی دیوار از ورود سارقان حرفه‌ای , و حتی در برخی مدلها از ورود حیواناتی مثل گربه جلوگیری وحفاظت مینماید.
بیشتر ما نرده آهنی های قدیمی که روی دیوارهای ساختمان،نصب شده اند را دیده ایم. این نرده ها بیشتر با پروفیل و میلگرد ساده با سر نیزه‌ ای به شکل صلیبی و آبشاری ساخته شده‌اند را دیده‌ایم . هم اکنون نسل جدید نرده که به  شاخ گوزنی ، بوته ای، نیزار و لیلیوم معروف می‌باشند به بازار مصرف عرضه شده است. این نرده ها زیباتر از مدل های قدیمی هستند. از نظر کاربردهای حفاظتی و امنیتی جهت جلوگیری از ورود سارقان از محفاظ ها و نرده‌ های قدیمی مفیدتر می‌باشند. به بیان بهتر برای سارقان، حفاظ شاخ گوزنی غیر قابل عبور است و سارقان در مرحله اول سرقت که شناسایی ساختمانها برای سرقت است وقتی با دیوار هایی که این نوع نرده آهنی به روی آنها نصب شده اند مواجه میشوند از سرقت از آن ساختمان صرف نظر کرده و به قول معروف عطایش را به لقایش بخشیده اند زیرا این نوع نرده آهنی که با الهام گرفتن از شاخ گوزن طراحی شده اند با توجه به ارتفاع و عرض دیوار به گونه ای ساخته میشوند که عبور از آنها بسیار بسیار مشکل بوده و اگرسارقان بخواهند سماجت کنند بعلت وجود شاخکهای تیزی که با گیوتین تیز و برنده شده اند حتما با صدمات بسیار جدی مواجه خواهند شد که این صدمات آنها را از عبور ناتوان خواهد کرد .
این محصولات که از زیبای و امنیت بصورت توامان برخوردارند نه تنها بر بالای دیوار ساختمان مسکونی، دیوار باغ، دیوار ویلا و دیوار مجتمع‌ها استفاده می‌شود بلکه این قابلیت را دارند که روی فنس وپنجره نیز نصب شوند هنگام نگاه کردن به نرده آهنی نقشی مانند نقش شاخ گوزن در ذهن انسان متبادر می‌گردد و به همین علت است که تولید کنندگان ونصابان برای آن نام‌هایی متفاوتی انتخاب نموده‌اند
شاخ گوزنی، گوزنی،گلنرده،بوته‌ای،بوته خاری،خاری، از این جمله این نام‌ها می‌باشد.
در هر صورت صرف نظر از کاربرد ساختمان که مسکونی، اداری، تجاری، آپارتمان یا ویلا می‌باشد می‌توان از این محصول بعلت دارا بودن زیبایی و امنیت همزمان استفاده نمود حفاظ‌ های نسل جدید که از میلگردهای ۱۰ و ۱۲ که نوک آنها بوسیله گیوتین بسیار تیز گردیده و بشکل شاخ گوزن یا بوته‌ای به یکدیگر جوش داده شده و با نظر مشتری در ارتفاع‌های ۷۰ تا ۱۲۰ سانتیمتری و با رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند.
از بارزترین مزیتهای این نوع نرده که به نرده شاخ گوزنی یا نرده بوته‌ای معروف هستد نسبت به نرده های های قدیم این است که ضمن اینکه بیشترین امنیت و ایمنی را جهت جلوگیری از سرقت و ورود سارقان و حیواناتی مانند گربه و …در بین نرده ها دارا می‌باشند از نظر طراحی معماری و دکوراسیون نیز بسیار زیبا و کاربردی می‌باشند.
بزرگترین شرکت تولید کننده درب و نرده از جمله نرده  شاخ گوزنی و نرده بوته‌ای می‌باشد و با وجود اینکه کارخانه ما با مساحت ده هزار متر مربع در تهران واقع گردیده ولی به صورت گسترده در کل استانها و شهرهای ایران فعالیت داشته و محصولات خود از جمله انواع درب‌های مدرن و کلاسیک و انواع نرده آهنی را به تمام شهرها و مناطق کشور ارسال می‌نماید.
یکی از نقاط قوت ما جوشکاری تحت گاز با دستگاه
Co2
می‌باشد که به مراتب مستحکم‌تر از جوشهای معمولی می‌باشد و با تکیه به این نقطه قوت محصولات خود  را دو سال گارانتی می‌نماید و در صورتی که هر‌گونه مشکلی در جوش حفاظ پیش بیاید را پذیرفته و نسبت به رفع آن اقدام می‌نماید البته بعید است که تولیدات ماا با مشکلی مواجه شود.
محصولات بر اساس نیاز و سفارش مشتری در سایزها ورنگ‌های مختلف تولید، نصب و اجرا می‌نماید و در صورتی که نصب  به صورت صحیح و بوسیله نصابان حرفه‌ای انجام گردد  دچار هیچگونه مشکلی نخواهد شد.
قابل توجه آرشیتکت‌ها و معماران محترم
با توجه به اینکه نمای برخی از پروژه‌ها به صورت پله کانی ، شکسته و یا طرح‌های خاص می‌باشند و ساخت نرده جهت دیوار این دسته از پروژه‌ها احتیاج به بازدید و اندازه‌گیری‌های دقیق و تهیه نقشه دیوارها ی اجرا شده دارد لذا  امکان اعزام کارشناسان خبره به محل پروژه به صورت رایگان را فراهم گردیده تا در صورت نیاز مشاوره های لازم جهت پیش‌بینی اجرای پلیت روی دیوار و اندازه‌گیری‌های دقیق و تهیه نقشه دیوار‌های اجرا شده را بنماید زیرا ارتفاع و عرض و اختلاف سطح دیوارها
بسیار موثر بوده و توجه به اختلاف سطح دیوارهای پله کانی باعث افزایش ضریب امنیتی خواهد شد
محصولات ما طوری طراحی و ساخته شده اند که با کلیه طرح های کلاسیک و مدرن همخوانی داشته و در صورت نیاز و صلاح دید مشتری قابلیت تغییر در شکل و طرح طبق نظر طراحان ارشیتکت ها و معماران محترم را دارا میباشد
18 % تخفیف
تخفیف های ویژه امروز
850,000 تومان
20 % تخفیف
تخفیف های ویژه امروز
تخفیف های ویژه امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در هنر فرفورژه هیچ محدودیتی وجود ندارد

×

چطور میتوانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟