درب فرفورژه

درب فرفورژه

فرفورژه در واقع یک کلمه فرانسوی به معنای شکل دادن به فلز است و امروزه برای ای کار فلزات را به شکل‌های مختلف در می‌آورند که یک کار هنرمندانه بسیار زیباست و از این نقش‌ها در جاهای مختلف از جمله ساخت درب استفاده می‌گردد. به صنعت تولید مصنوعات فلزی مانند آهن و چدن، گل نرده یا همان فرفورژه گفته می‌شود که با اصطلاح قدیمی چلنگری در آهنگری همخوانی دارد. درب فرفورژه یکی از بهترین و مناسب ترین درب هایی است که طی دو دهه اخیر در زمینه درب ساختمان طراحی و تولید شده است. دلیل محبوبیت بسیار زیاد درب‌های فرفورژه در بین مردم این است که بسیار زیبا و دل نشین هستند و نمای فوق‌العاده‌ای به ساختمان می‌بخشد. درب‌های فرفورژه را به لحاظ ظاهری می‌توان به فرش‌های ایرانی تشبیه کرد، پر از نقش و طرح با گل‌های فراوان. قطعات فلزی داخل کوره‌های آهنگری حرارت داده می‌شوند و با هنر دست آهنگران ماهر در اندازه‌ها و اشکال مختلف شکل داده می‌شوند. درب فرفورژه از چارچوبی فلزی یا چدنی ساخته شده که شکل ظاهری آن بر خلاف درب‌های مدرن، پیچیده‌تر است و برای تمامی ساختمان‌ها کاربرد دارد. امروزه هنر گل نرده سازی پیشرفت فراوانی داشته و به صنعت تولید گل نرده و درب فرفورژه در کارگاه‌ها و کارخانه‌های بزرگ صنعتی تبدیل شده است اما در ایران سابقه‌ای دیرینه دارد. در گذشته با گداختن و شکل دادن به آهن یا با ریخته‌گری چدن یا سایر فلزات در کارگاه‌های کوچک آهنگری امکان ساخت درب فرفورژه ساده وجود داشت اما امروزه ساخت این محصول در کارخانه‌های بزرگ صنعتی انجام می‌شود.

در گذشته درب‌ها یک درب فلزی ساده بودند که پس از مدتی که از عمرشان می‌گذشت زنگ می‌زدند و طبیعتاً چندان توجهی به نقش آنها در زیبایی نمای ساختمان نمی‌شد. زیرا نمای ساختمان هم دست کمی از ظاهر درب آهنی خانه نداشت! همچنین مالکین ساختمان های بزرگ و با شکوه در زمان ساخت درب دچار مشکل میشدند، درصورتیکه امروزه میتوان درب های بزرگ را با قطعات فرفورژه در مقیاس های بزرگ بدون هیچگونه محدودیتی در شکل و ابعاد درب تولید کرد. یک درب زیبا نقش مهمی در نمای ساختمان‌های مدرن امروزی دارد.

DSC 0068

محصولات تولیدی صنایع فلزی یاور

 

 

درب فرفورژه به دربی اطلاق می‌شود که زیبایی ظاهری فوق‌العاده داشته و از بهترین ویژگی‌های ظاهری برخوردار می‌باشد و نقش و نگارهایی که بر روی آن انجام می‌شود زیبایی درب را دو چندان می‌کند. این نوع درب را می‌توان یکی از بهترین درب‌ها در تأمین امنیت و زیبایی دانست.

از قطعات چدنی یا آلومینیومی برای زیبایی بیشتر درب‌های فرفورژه استفاده می‌شود. به دلیل تعداد قطعات زیبادی که در این مدل درب‌ها می‌توان استفاده کرد، شما بی‌نهایت طرح و شکل می‌توانید داشته باشید. همچنین با پتینه کاری روی قطعات فلزی و گل‌های چدنی می‌توانید این تنوع را در رنگ نیز داشته باشید. خانه‌های ویلایی، ساختمان‌های مسکونی، تالار و باغ‌ها معمولاً بیشترین استقبال را از درب‌های فرفورژه دارند. فرفورژه یکی از تزئیناتی است که امروزه در ساخت درب‌های باغی و حیاطی برای زیبایی بیشتر استفاده می‌کنند. درب فلزی فرفورژه علاوه بر امنیت بسیار بالا، زیبا و دلنشین است.
ساخت درب به صورتیکه جوشکاری‌ها و اتصال قطعات به همدیگر مشخص نباشد و دقت در جزئیات ساخت، قطعاً یک هنر است. استفاده از نوع رنگ مناسب و متریال با کیفیت و نیروی کارآزموده باعث تضمین کیفیت نهایی ساخت خواهد بود.

 

18 % تخفیف
تخفیف های ویژه امروز
850,000 تومان
20 % تخفیف
تخفیف های ویژه امروز
تخفیف های ویژه امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در هنر فرفورژه هیچ محدودیتی وجود ندارد

×

چطور میتوانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟