۱-تاریخچه فرفورژه از دیرباز تا کنون

آهن فرفورژه در اوایل سال ۲۰۰۰ قبل از میلاد در شبه جزیره آناتولی (امروزه ترکیه) مورد استفاده قرار می گرفت و در طول قرن نوزدهم به طور گسترده در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گرفت. پیشرفت های مربوط به متالورژی در قرن بیستم، با این وجود، ماشین آلات و جوشکاری قطعات فلزی را آسان تر و ارزان تر کرده است. امروزه بیشتر قطعات فرفورژه، توسط تولید کنندگان مورد استفاده قرار میگیرند.

در گذشته از آهن فرفورژه نیز کاربردهای زیادی میشد اما اغلب قبیله ها و حکومت ها از آن جهت تولید تسلیخات نظامی استفاده میکردند. در سیر تکامل تاریخچه گلنرده با راه اندازی اولین کوره های ذوب فرآورده های زیر در خط تولید آهنگران قرار گرفت.

تولید انواع سرنیزه

  • حفاظهای جنگی مختص قبیله ها جهت امنیت در برابر مهاجمین انسانی و حیوانی
  • انواع تسلیحات نظامی
  • ابزارالات کشاورزی
  • درب های فلزی اولیه که با میله های فرفورژه تولید میشد

استفاده از آهن فرفورژه در عصر جدید

تکامل یافتن تاریخچه فرفورژه در عصر حاضر بیشتر از اینکه در بحث امنیت برای تولید تسلیحات جنگی استفاده شود جهت امنیت و زیبایی در قالب درب و پنجره ها و حفاظ ها مورد استفاده قرار میگیرد  اکنون بیش از صدها طرح درب فرفورژه ، پنجره ها  حفاظها در خط تولید کننده گلنرده میباشد. امروزه انواع درب و پنجره ها و حفاظ های نرده ای و بوته ای و بسیاری حفاظ های متنوع دیگر گزینه هایی هستند که ما توانسته ایم با بکارگیری از ویژگیهای آهن فرفورژه از آنها استفاده کنیم.

این ویژگیها عبارتند از:

  • انعاف پذیری آهن فرفروژه
  • شکل پذیری بینظیر آهن فرفورژه
  • استحکام عالی آهن فرفورژه
  • هزینه های مقرون بصرفه به دلیل سهولت در تولید این آلیاژ
  • گوناگونی زیاد محصولات فرفورژه

تاریخچه فرفورژه مدرن

با روی کار آمدن انواع دستگاه های سی ان سی  و روی کار آمدن خدمات سی ان سی ورق  آهنی شکل ساده دربهای فرفورژه و پنجره ها و کلیه سطوح صاف نمای ساختمان که از ورقهای آهنی تشکیل میشد جای خود را به نسلی جدید از طرح های نوین حاصل از ماشین کاری سی ان سی داد .

اکنون دستگاه های سی ان سی ، خدمات برش پلاسما و لیزر و سایر ماشین آلات و ابزارهای صنعتی به ما این امکان را میدهد که همگام با دنیای مدرن و تکنولوژی روز حرکت کنیم . اکنون طرحهای بسیار متنوعی که قابل شمارش نیستند بر روی دربهای فرفورژه اجرایی میباشد .

18 % تخفیف
تخفیف های ویژه امروز
850,000 تومان
20 % تخفیف
تخفیف های ویژه امروز
تخفیف های ویژه امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در هنر فرفورژه هیچ محدودیتی وجود ندارد

×

چطور میتوانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟